Dlaczego Kogut?

To, co nas wyróżnia

1. Ruch to życie! A dzieci kochają ruch!

Ruch, muzyka, tańce, pląsy z użyciem różnych akcesoriów takich jak instrumenty perkusyjne, patyki, sznurki, pudełka, butelki wypełnione kaszą, kolorowe chusteczki czy fruwające piórka, sprawiają, że możemy dostrzec tkwiący w każdym dziecku potencjał. W końcu najbardziej sobą jesteśmy, gdy wyłania się z nas spontaniczność.

2. Aktywne dzieci to i aktywni rodzice!

Nasze spotkania z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty i innych świąt są doskonałą okazją do zaprezentowania metod stosowanych w przedszkolu czy żłobku, ale nie tylko. Rodzic zostaje wciągnięty w wir zabawy. Tu nie ma sztywnych akademii oraz występowania w roli obserwatora, rodzice uczestniczą aktywnie w zajęciach z maluchami, sami mając okazję odkryć w sobie dziecięcą radość, a przede wszystkim uświadomić sobie jak wielką frajdę daje wspólna zabawa!

3. Indywidualne podejście

Praca z dziećmi i dbałość o ich harmonijny rozwój to przede wszystkim nasza pasja. Każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby, potencjał, dlatego też stawiamy na to, aby kształtować to co u każdego z naszych wychowanków najlepsze. Indywidualizacja pracy pozwala na wszechstronny rozwój dziecka, jego wzmacnianie, zapewnienie tego czego w danej chwili potrzeba.

4. Wykwalifikowana kadra

Każdego dnia o ciepły i dobry klimat troszczą się wszyscy pracownicy przedszkola i żłobka. Kadra pedagogiczna o wysokich kwalifikacjach, z doświadczeniem w pracy z dziećmi, o ogromnym zaangażowaniu – dba by dzieci były wesołe, otwarte na świat i gotowe do poznawania otaczającego je świata!

5. Specjalne potrzeby edukacyjne

Nasze przedszkola i żłobki to nie tylko indywidualne podejście do każdego dziecka i rozwój, to także dbałość o specjalne potrzeby edukacyjne, usprawnianie i wspomaganie. W naszych placówkach znajdują się oddziały integracyjne, gdzie znajdziecie Państwo specjalne grupy terapeutyczne dla dzieci z autyzmem i nie tylko. Sztab specjalistów każdego dnia dba o to, aby w szeroko pojęty sposób kształcić i pomagać dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

6. Zdrowe odżywianie

W naszych przedszkolach i żłobkach korzystamy z wykwalifikowanych oraz doświadczonych w żywieniu małych dzieci firm cateringowych. Każda z nich zostaje wybrana spośród szerokiej oferty dostawców, bazujących na żywieniu opartym o zdrowie, naturalne produkty, przystosowanym do podniebień zarówno maluszków jak starszych przedszkolaków.