Cloud

Aktywne Przedszkole Kogut Poznań Sołacz

Img

Integracja, wspomaganie i rozwój

Nasze poznańskie przedszkole jest placówką integracyjną i tak jak reszta naszych oddziałów przede wszystkim kieruje się zasadą wszechstronnej aktywności i zaspokajania naturalnej niepohamowanej ciekawości poznawczej dziecka, ponadto ze względu na dodatkowe potrzeby naszych maluchów korzystamy z metod wspomagających, takich jak metoda Krakowska, elementy metody behawioralnej, elementy planu Daltońskiego czy koncepcja Froebla. W zależności od tego czego potrzeba naszym dzieciom dozujemy proces dydaktyczny w sposób przyjazny i przejrzysty, poziom dostosowujemy indywidualnie, a doświadczona kadra wspomaga zarówno dzieci jak i rodziców, dodatkowo liczne wycieczki oraz spacery pozwalają naszym wychowankom na poznawanie świata w sposób namacalny, otwierają dzieci na to co do tej pory mogło wydawać się trudne.

Lokalizacja i otoczenie

Nasza placówka położona jest przy ulicy Mazowieckiej 26, w otoczeniu pięknej zieleni, pięć minut spacerem od Parku Sołackiego.

Natalia Berdyszak