O żłobku „Kogut”

Sieć Aktywnych Przedszkoli i Żłobków Kogut rozpoczęła działalność w 2011 roku. Obecnie mamy swoje placówki w Świnoujściu, Szczecinie, Poznaniu i Bytomiu. W każdej z nich dzieci czują się jak w domu. Sprawdźcie sami 🙂

Nasze żłobki są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:45 do 17:00.

W żłobkach funkcjonują 2 grupy dzieci:

• grupa Maluszków (1.5 -2 lat)
  • grupa Starszaków (2 – 3 lat)

W ramach czesnego dzieci mają zagwarantowane:

• profesjonalną opiekę pedagogiczną
  • gimnastykę ogólnorozwojową z elementami zajęć korekcyjnych
  • zajęcia z logopedą lub inne zajęcia specjalistyczne
  • wyżywienie : 3 zbilansowane posiłki przygotowywane specjalnie dla nas przez sprawdzoną firmę cateringową (uwzględniamy indywidualne diety dzieci)
  • indywidualne badania lekarskie

Jedną z najważniejszych zasad jest codzienny pobyt na świeżym powietrzu. Dzieci wychodzą na spacery do pobliskiego parku. Korzystają ze znajdującego się tam placu zabaw, ale przede wszystkim poznają rośliny i zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu.

Nie ma obowiązku leżakowania. Zamiast tego w porze poobiedniej prowadzone są zajęcia wyciszające, czytanie bajek, słuchanie muzyki. Dla dzieci, które będą jednak potrzebowały poobiedniej drzemki mamy zapewnione leżaki.

Dzieci, które mają problemy z adaptacją otaczamy szczególną opieką w tych pierwszych trudnych chwilach. Rodzic może być blisko dziecka, dziecko może przynieść swoją zabawkę, kocyk. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych dzieci.

Jesteśmy otwartym żłobkiem. Rodzic może zawsze i o każdej porze odwiedzić dziecko w placówce, porozmawiać z nauczycielem. Małe grupy pozwalają na rodzinną atmosferę i indywidualne podejście do każdego dziecka. Poświęcamy każdemu dziecku należytą uwagę i czasu, tak aby czuło się bezpiecznie, pewnie i wykorzystało cały swój potencjał w zdobywaniu umiejętności i wiedzy.