Czesne 0 zł

Żłobki Kogut biorą udział w projekcie Unijnym, dzięki czemu czesne w pierwszym roku działalności wynosi  0 zł. Dowiedź się jakie warunki obowiązują w Twoim mieście.

Lokalizacja

Sieć naszych placówek działa w Bytomiu, Poznaniu, Szczecinie i Świnoujściu. Zobacz, która lokalizacja jest najbliżej Twojego domu.

Godziny otwarcia

Nasze żłobki czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00. Zapraszamy serdecznie.

O żłobku Kogut

Na państwa dzieci czekają ciepłe i radosne sale, rodzinna atmosfera i profesjonalna opieka. Gwarantujemy dużo aktywności na świeżym powietrzu po to by rozwijać dzieci w każdym z najważniejszych obszarów.

Nie ma obowiązku leżakowania. Zamiast tego w porze poobiedniej prowadzone są zajęcia wyciszające, czytanie bajek, słuchanie muzyki. Dla dzieci, które będą jednak potrzebowały poobiedniej drzemki mamy zapewnione leżaki.

Uczymy dzieci jak zdrowo jeść, jak dbać o wspólną przyjemność posiłku.
Rozwijamy małą i dużą motorykę czyli dzieci w naszych placówkach stają się samodzielne i zaradne. Budujemy w nich poczucie własnej wartości. Wprowadzamy zajęcia arteterapeutyczne. Jesteśmy uważni na każde dziecko. Nasze zajęcia dydaktyczne wspieramy zajęciami sensorycznymi, które pomagają dzieciom odbierać świat i prawidłowo reagować na bodźce zewnętrzne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W żłobku dbamy o dzieci

poniżej 2 lat życia

dwu latki

trzy latki

Korzyści dla Najmłodszych

Dlaczego żłobek aktywny?

Ruch to życie. A DZIECI KOCHAJĄ RUCH!

Metoda gimnastyki twórczej, ekspresywnej Carla Orffa

Twórca tej metody wyszedł z założenia, iż ćwiczenie gimnastyczne należy rozwijać w ścisłej korelacji z kulturą rytmiczno-muzyczną oraz kulturą słowa. Głównym celem i zadaniem metody jest wyzwolenie u dzieci tendencji do samoekspresji i rozwijania inwencji twórczej (zwłaszcza z powiązania muzyki z ruchem) Zarówno muzyka jak i ruch, oraz żywe słowo przenikają się

Metoda opowieści, improwizacji ruchowej Rudolfa Labana

Nazywana jest także metodą improwizacji ruchowej. W metodzie tej posługujemy się różnymi formami ruchu, takimi jak: odkrywanie, naśladowanie, inscenizacja, pantomima, gimnastyka wykorzystująca ruch naturalny, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, taniec opowieść ruchowa, itp. .Nauczyciel staje się współuczestnikiem i współpartnerem zabaw. Dziecko uczy się współdziałania z partnerem i grupą.

Gimnastyka rytmiczna A i M Kniessów

W metodzie tej eksponuje się naturalne formy ruchowe. Zajęcia polegają na naśladownictwie ruchu prowadzącego, który jest również współćwiczącym. Metoda Kniessów ma tę zaletę, iż stosuje się w niej nietypowe przybory, stosowane również jako instrumenty perkusyjne (patyczki, butelki z ryżem,łuski orzecha kokosowego, dzwoneczki, itp.

Metoda aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss

Istotą tej metody jest chęć przybliżenia dzieciom muzyki klasycznej poprzez tzw. „aktywne słuchanie”. Polega ono na wykonywaniu prostych układów rytmiczno – tanecznych proponowanych przez nauczyciela, często z wykorzystaniem instrumentów. Jako instrumenty stosowane są np. tarki wykonane z drewna, różne patyczki, pudełka akustyczne, przeszkadzajki wykonane z nakrętek po sokach, nakrętki z gumkami oraz tradycyjne instrumenty perkusyjne.

Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia w żłobku niepublicznym Kogut

6:30 – 8:00 Schodzenie się dzieci. Swobodne zabawy dzieci z partnerskim udziałem nauczycielek. Praca indywidualna z poszczególnymi dziećmi.

8:00 – 8:30 Zabawy ruchowe wg scenariusza opiekunek, z uwzględnieniem nowoczesnych metod pracy z dziećmi. Przygotowanie do śniadania. Czynności pielęgnacyjne i higieniczne.

8:30 – 9:00 Śniadanie

9:00 – 11:00 Toaleta – trening czystości: nauka korzystania z nocnika i sedesu. Przygotowanie do wyjścia na spacer i pobyt na świeżym powietrzu.

11:00 – 11:30 Obiad: I danie

11:30 – 13:00 Odpoczynek poobiedni: słuchanie bajek i muzyki relaksacyjnej.

13:00 – 13:30 Toaleta – trening czystości. Przygotowanie do obiadu.

13:30 – 14:00 Obiad: II danie. Mycie zębów.

14:00 – 14:45 Zabawy dydaktyczne zorganizowane przez opiekunki: zajęcia plastyczne, muzyczno-rytmiczne, ruchowe, ćwiczenie logopedyczne, zajęcia rozwijające mowę i myślenie.

14:45 – 15:00 Podwieczorek

15:00 – 17:00 Zabawy dowolne przy aktywnym udziale opiekunek, gry w grupach. Rozmowy indywidualne z Rodzicami.

Rekrutacja

Rekrutacja w naszym żłobku jest całoroczna. Przyjmujemy nawet najmłodsze dzieci. Wszelkich odpowiedzi na Państwa pytania udzielimy pod numerem tel. 504 40 40 80

Mamy dla Państwa czas, zapraszamy do Koguta. Wierzymy w kontakt bezpośredni, dlatego namawiamy: przyjdźcie, zobaczcie, pokażcie dziecku. A my rozwiejemy wątpliwości, przybliżymy metody naszej pracy i odpowiemy na wszystkie pytania. Będziecie mogli Państwo, świadomie podjąć najlepszą dla Waszej rodziny decyzję.

Przyjmujemy dzieci wymagające wsparcia w zakresie integracji sensorycznej. Zajęcia indywidualne i zabawy sensoryczne prowadzi nauczyciel o specjalności terapia pedagogiczna.

Żłobki przyjmują również dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

Komplet dokumentów niezbędnych do zapisania dziecka otrzymacie Państwo na miejscu w placówkach.

Ogłoszenia o pracę i Zamówienia publiczne

Poszukujemy osób do podjęcia współpracy: Więcej informacji znajdziesz pod adresem: