Czesne 0 zł

Nasze przedszkola biorą udział w projekcie finansowanym przez UE, dzięki czemu czesne w części placówek wynosi 0 zł. Poznaj szczegóły dotyczące Twojego miasta.

Lokalizacja

Aktualnie mamy swoje oddziały w trzech miastach: Poznaniu, Świnoujściu i Szczecinie. Wszystkie placówki posiadają przestronne ciepłe wnętrza. Odwiedź nas już dziś.

Godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:45 do 17:00. Zapraszamy!

O przedszkolu Kogut

Na państwa dzieci czekają ciepłe i radosne sale, w których dzieci mogą odkrywać siebie. Gwarantujemy dużo aktywności na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie z własnym placem zabaw oraz w sąsiadującymi Parkami.

Nie ma obowiązku leżakowania. Zamiast tego w porze poobiedniej prowadzone są zajęcia wyciszające, czytanie bajek, słuchanie muzyki. Dla dzieci, które będą jednak potrzebowały poobiedniej drzemki mamy zapewnione leżaki.

Uczymy dzieci jak zdrowo jeść, jak dbać o wspólną przyjemność posiłku.
Rozwijamy małą i dużą motorykę czyli dzieci w naszym przedszkolu stają się samodzielne i zaradne. Budujemy w nich poczucie własnej wartości. Wprowadzamy zajęcia arteterapeutyczne. Jesteśmy uważni na każde dziecko. Nasze zajęcia dydaktyczne wspieramy zajęciami sensorycznymi, które pomagaja dzieciom odbierać świat i prawidłowo reagować na bodźce zewnętrzne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

informacje o poznańskim przedszkolu Kogut

W przedszkolu funkcjonują 3 grupy dzieci:

grupa Maluszków

grupa Starszaków

grupa "0" (roczne przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole)

Korzyści przedszkolaków

Dlaczego przedszkole aktywne

Ruch to życie. A DZIECI KOCHAJĄ RUCH!

Metoda gimnastyki twórczej, ekspresywnej Carla Orffa

Twórca tej metody wyszedł z założenia, iż ćwiczenie gimnastyczne należy rozwijać w ścisłej korelacji z kulturą rytmiczno-muzyczną oraz kulturą słowa. Głównym celem i zadaniem metody jest wyzwolenie u dzieci tendencji do samoekspresji i rozwijania inwencji twórczej (zwłaszcza z powiązania muzyki z ruchem) Zarówno muzyka jak i ruch, oraz żywe słowo przenikają się

Metoda opowieści, improwizacji ruchowej Rudolfa Labana

Nazywana jest także metodą improwizacji ruchowej. W metodzie tej posługujemy się różnymi formami ruchu, takimi jak: odkrywanie, naśladowanie, inscenizacja, pantomima, gimnastyka wykorzystująca ruch naturalny, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, taniec opowieść ruchowa, itp. .Nauczyciel staje się współuczestnikiem i współpartnerem zabaw. Dziecko uczy się współdziałania z partnerem i grupą.

Gimnastyka rytmiczna A i M Kniessów

W metodzie tej eksponuje się naturalne formy ruchowe. Zajęcia polegają na naśladownictwie ruchu prowadzącego, który jest również współćwiczącym. Metoda Kniessów ma tę zaletę, iż stosuje się w niej nietypowe przybory, stosowane również jako instrumenty perkusyjne (patyczki, butelki z ryżem,łuski orzecha kokosowego, dzwoneczki, itp.

Metoda aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss

Istotą tej metody jest chęć przybliżenia dzieciom muzyki klasycznej poprzez tzw. „aktywne słuchanie”. Polega ono na wykonywaniu prostych układów rytmiczno – tanecznych proponowanych przez nauczyciela, często z wykorzystaniem instrumentów. Jako instrumenty stosowane są np. tarki wykonane z drewna, różne patyczki, pudełka akustyczne, przeszkadzajki wykonane z nakrętek po sokach, nakrętki z gumkami oraz tradycyjne instrumenty perkusyjne.

Ramowy rozkład dnia

rozkladdnia01

Ramowy rozkład dnia grupa „0”

6:45 – 9:00 Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne z partnerskim udziałem nauczycielki. Praca indywidualna z poszczególnymi dziećmi.

9:00 – 9:20 Zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowych pod kierownictwem nauczycielki wg nowoczesnych metod aktywności ruchowej. Przygotowanie do śniadania

9:20 – 9:45 Śniadanie

ZOBACZ CAŁY ROZKŁAD

Ramowy rozkład dnia (Maluszki i Starszaki)

6:45 – 9:00 Schodzenie się dzieci.

9:00 – 9:20 Zestaw zabaw ruchowych pod kierownictwem nauczycielki wg nowoczesnych metod aktywności ruchowej (R. Labana, C. Orffa, W. Sherborne).

9:20 – 9:45 Śniadanie

ZOBACZ CAŁY ROZKŁAD

rozkladdnia02

Rekrutacja

Rekrutacja w naszym przedszkolu jest całoroczna. Przyjmujemy dzieci od 3 roku. Wszelkich odpowiedzi na Państwa pytania udzielimy pod numerem tel. 510 50 60 70

Mamy dla Państwa czas, zapraszamy do Koguta. Wierzymy w kontakt bezpośredni, dlatego namawiamy: przyjdźcie, zobaczcie, pokażcie dziecku. A my rozwiejemy wątpliwości, przybliżymy metody naszej pracy i odpowiemy na wszystkie pytania. Będziecie mogli Państwo, świadomie podjąć najlepszą dla Waszej rodziny decyzję.

Przyjmujemy dzieci wymagające wsparcia w zakresie integracji sensorycznej. Zajęcia indywidualne i zabawy sensoryczne prowadzi nauczyciel o specjalności Terapia Pedagogiczna.

Przyjmujemy również dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

Komplet dokumentów niezbędnych do zapisania dziecka otrzymacie Państwo na miejscu w naszym Przedszkolu.

Ogłoszenia i Zamówienia publiczne

Poszukujemy osób do podjęcia współpracy: Więcej informacji znajdziesz pod adresem:

Jesteśmy przedszkolem integracyjnym!

Przyjmujemy dzieci każdej narodowości oraz ze specjalistycznymi orzeczeniami.

Zapraszamy także na bezpłatne konsultacje i zajęcia terapeutyczne. Więcej informacji uzyskają Państwo w naszej placówce. Zachęcamy do kontaktu.