Jesteś rodzicem przedszkolaka? Koniecznie przeczytaj tę książkę!

Jesteś rodzicem przedszkolaka? Mamy dla Ciebie propozycję książki.

Wychowanie dziecka to wielkie wyzwanie i wszyscy wiemy, że to prawda znana i stara jak świat. Nieraz po prostu ręce nam opadają z bezsilności wobec zadań, jakie stawiają przed nami nasze kochane „maleństwa”.

Przedszkole Kogut Poleca Lekturę

Dlatego polecamy wszystkim rodzicom, których nękają różne problemy związane z wychowywaniem dzieci, do zainteresowania się książką autorstwa Frances L. ILG, Luise Bates Ames i Sydney M. Baker – Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy.


Polecana przez nas książka to RATUNEK i POCIECHA. Daje rodzicom zrozumienie i pogodzenie się z tym, co nieuniknione. Pokazuje sposoby radzenia sobie z tym, z czym rzeczywiście możemy sobie dać radę.

Autorzy – doświadczeni w wychowaniu dzieci –  świetnie porównali rozwój dziecka do wspinania się po schodach. Żeby wejść na najwyższe piętro, należy pokonać wszystkie stopnie. Schody są dla wszystkich takie same, ale każde dziecko pokonuje je na swój własny sposób, zależny od jego indywidualności, struktury fizycznej, genetycznych uwarunkowań, osobowości, i w końcu od ODPOWIEDNIEGO ŻYWIENIA.

Więcej nie zdradzamy… Zachęcam do lektury i do poszerzenia swojej biblioteczki o tę pozycję. Przydatność przez 10 lat gwarantowana!

Na koniec proste pytanie –  dlaczego warto wybrać książkę zamiast internetu i kochanego ?wujka Google?? Po prostu, książka dla dorosłych, bez kolorowych ilustracji, nie  przyciągnie wzroku malucha tak jak ekran komputera. Możemy ja zabrać w każde miejsce w domu, do kuchni, do łazienki, i do łóżka. Nic nie zaszkodzi otworzyć jej obok bawiącego się dziecka. Treści ciekawsze możemy zaznaczyć i wrócić w chwili gdy będziemy tego potrzebować.

Życzymy pożytecznej lektury!

    

Zapraszamy do naszych oddziałów w Bytomiu, Poznaniu,  Szczecinie i Świnoujściu.
http://przedszkolekogut.pl/zlobek/
http://przedszkolekogut.pl/przedszkole/